Lisek Lucek

Tabela statystyk

Lisek Lucek • 29 czerwca 2018, 16:21

Tabela ze statystykami do Minecrafta 1.16.
UWAGA! Nie używać na serwerach. Tablica nie jest przystosowana dla wielu graczy.

Znajdziemy na niej liczbę wykopanych surowców, liczbę zgonów, ilość zabitych potworów, przyebyty dystans, ilość przeżytych dni oraz ilość wykopanej ziemi i kamienia. Dodadkowo pokazuje czy jest dzień czy noc i czy można iść spać.

Lista zmian

2.2.0
 • dodano licznik wykopanego netherytu
 • uaktualniono licznik spaczone i szkarłatne drewno
 • dodano do licznika kamiena bazalt i czernit
 • uzupełniono licznik zabójstw o brakujące moby
2.0.1
 • dodano licznik wydobytego drewna
 • dodano licznik wykopanego piasku

Po aktualizacji należy ręcznie ustawić wartości dla wykopanego piasku i drewna (poradnik jak to zrobić poniżej).

2.0.0
 • dodano menu ustawień
 • dodano statystyki do wszystkich brakujących surowców
 • dodano licznik zabitych potworów
 • dodano licznik przebytego dystansu
 • dodano liczniki ilości wykopanej ziemi i kamienia

Instalacja / Aktualizacja

Wszystkie wersje

Wybieramy nasz świat, klikamy „Edytuj” i „Otwórz folder świata”.

Potem wchodzimy do folderu „datapacks” i wrzucamy tam paczkę .zip którą można pobrać poniżej. Jeśli dokonujemy aktualizacji i mieliśmy już zainstalowaną starszą wersję tablicy to ją usuwamy tak aby w tym folderze znajdowała się tylko jedna wersja.

Gotowe!
Teraz wystarczy wejść do naszego świata i tabela statystyk sama się pojawi. Jeśli świat nie jest nowy lub aktualizowaliśmy zablicę do nowszej wersji to tablicę trzeba jeszcze ustawić. Jak to zrobić zostało opisane poniżej.

 

Ustawianie

Wersje 2.0.0 - 2.0.1

W drugiej wersji tablicy zostało dodanych kilka nowości. Między innymi menu ustawień. Aby je wyświetlić wystarczy wpisać komendę „/trigger ustawienia”.

Możemy w nim włączać lub wyłączać widoczność wszystkich dostępnych statystyk, oraz ręcznie ustawiać wartości statystyk (nie musimy grzebać w plikach jak to miało miejsce w poprzedniej wersji).

Po kliknięciu w przycisk „ustaw” wyświetli się nam menu co trzeba zrobić aby ustawić odpowiednią wartość.

Znajdowanie informacji o tym jakie wartości należy wpisać do tablicy po instalacji zostało również możliwie jak najbardziej uproszczone. Liczbę dni musimy ręcznie znaleść tak jak to robiliśmy poprzednio (odnajdziemy ją pod klawiszem F3; musimy do tej wartości dodać jeszcze 1 bo Minecraft liczy dni od zera).

Resztę można automatycznie podliczyć na tej stronie:

https://narzedzia.liseklucek.pl/wyszukiwarka-statystyk/

Przy surowcach które nie wypadają „same z siebie” (wszystkie poza złotem i żelazem) nie da się obliczyć dokładnej ilości. Można ją tylko oszacować na podstawie ilości podniesionych sztuk danego surowca i ilości wydobytych bloków rudy danego surowca (dokładniej jest to opisane na końcu tekstu o ustawianiu pierwszej wersji tablicy).

Wersja 1.0.0

Jeżeli instalujemy to na świecie na którym gramy już jakiś czas licznik możemy ustawić ręcznie.

W tym celu przechodzimy na stronę https://irath96.github.io/webNBT/ i wrzucamy tam plik „scoreboard.dat” który znajdziemy w folderze „data” wewnątrz katalogu z naszym światem (najpierw musimy przynajmniej raz wejść do naszego świata by statystyki mogły się wczytać).

Następnie przechodzimy do gałęzi „data” -> „PlayerScores” i szukamy tam tych elementów:

Liczba zgonów
Name: „[nasza nazwa gracza]”
Objective: „zgony”

Licznik diamentów
Name: „§bDiamenty”
Objective: „statystyki”

Ilość przeżytych dni
Name: „dzien”
Objective: „zmienna”

Teraz wystarczy ustawić przy nich element „Score” na odpowiednią wartość klikając na nią 2 razy. Gdzie znaleźć te wartości jest opisane poniżej. Po zmodyfikowaniu tych wartości klikamy przycisk „Save”. Pobierze się nam zedytowany przez nas plik. Teraz wystarczy go podmienić z poprzednim plikiem „scoreboard.dat” (przed podmianą należy wyjść ze świata jeśli aktualnie na nim gramy).

Aby uzyskać informacje o tym jakie wartości mamy wpisać wchodzimy do naszego świata. Pod F2 znajdziemy liczbę dni. Należy tylko pamiętać by dodać do niej 1 (Minecraft liczy dni od „0”, pierwszy dzień gry to dzień zerowy).

Liczbę zgonów i ilość wykopanych diamentów trzeba poszukać w „Statystykach” w menu pod klawiszem Escape. Liczba zgonów jest w karcie „Ogólne”.

Liczbę wykopanych diamentów ciężko dokładnie określić. Trzeba wejść w kartę „Przedmioty” i sprawdzić wartości dla ilości wydobytych bloków rudy diamentu i ilości podniesionych diamentów.

Jeśli wartości będą identyczne to z dużym prawdopodobieństwem mamy naszą ilość wykopanych diamentów, a jeżeli nie to ilością wykopanych diamentów będzie prawdopodobnie jakaś wartość pomiędzy nimi (do ilości podniesionych diamentów zalicza się każde podniesienie diamentu, nawet takiego którego sami upuścimy, a ilość wydobytych bloków rudy diamentu dolicza się nawet jak wykopujemy je za pomocą kilofa z jedwabnym dotykiem, a jeśli kopiemy kilofem ze szczęściem to nawet jak wypadnie więcej niż 1 diament to dolicza się tylko 1 wykopany blok).

Film z prezentacją tablicy

Pobieranie

1.16+

1.13 - 1.15.2

Do pobrania
Komendy
Minecraft

Komentarze

Napisz komentarz
Zaloguj (zarejestruj) się lub wpisz adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach do twoich komentarzy.

X
Błąd wczytywania obrazu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji: Polityka Cookies
X